Rodinné zubní lékařství

Přijďte k nám s celou rodinou, každý potřebuje svého zubního lékaře, protože i dočasný chrup je potřeba léčit a zuby do skleničky si žádají kontroly, úpravy a výměny.

Výplně – bílá vs. černá

Tzv. bílá výplň neboli výplň zhotovená z estetického materiálu (skloionomer, kompozit či kompomer) je výplní estetickou. V naší zubní ordinaci provádíme tyto výplně z fotokompozitních a skloionomerních materiálů.

Amalgámová výplň je zhotovená ze slitiny kovů, a to hlavně rtuti, stříbra a mědi. Není estetická a pro její zhotovení je potřeba odstranit větší množství tvrdých zubních tkání (zub je potřeba více vyvrtat). Provádí se proto zejména u pacientů s vyšší kazivostí.

Nelze říci, která výplň je lepší a horší, obě mají své indikace a kontraindikace a při rozhodování mezi nimi se vždy jedná o domluvu mezi lékařem a pacientem.

Endodoncie

Léčba onemocnění zubní dřeně. Zahrnuje její umrtvení (devitalizaci), odstranění, opracování stěn kořenového kanálku a následnou dostavbu zubu. V naší ordinaci provádíme endodoncii ruční i rotační (ta je rychlejší) 

Protetika

Korunky, můstky, částečné i celkové snímatelné náhrady, inlaye a onlaye.

Zhotovuje se v případech, kdy se nedá pro velikost defektu zubu zhotovit klasická výplň a při ztrátách zubů.

Po nabroušení zubu se zhotoví otisk, který putuje do laboratoře, kde zhotoví náhradu přesně podle modelu.

Materiály:

  • kov
  • keramika
  • metalokeramika
  • plast, … 

Nepřeberné množství materiálů a technik výroby nám umožňuje zhotovit náhradu pro jakoukoliv situaci. V případě bezzubých čelistí se samozřejmě nic nebrousí a rovnou otiskujeme. Pro tyto případy se klasicky používají náhrady z plastu.

Odstranění zubního kamene

Provádí se ručními nástroji nebo ultrazvukovými přístroji. Jde o bezbolestný zákrok.

Ústní / dentální hygiena

Zubní lékař Vám profesionálně vyčistí zub a odstraní zubní kámen a pigmenty, následuje hygienická instruktáž, při které se naučíte, jak a čím si správně čistit dutinu ústní.

Bělení zubů

Bělení zubů si můžete vyzkoušet sami doma, ale největších efektů samozřejmě dosáhnete, pokud využijete profesionálního bělení v ordinaci zubního lékaře. Domácí bělení – existují různé přípravky k domácímu bělení, patří mezi ně zubní pasty, gely nanášené tyčinkami přímo na zuby nebo do teplem tvarovatelných „formiček". S výhodou lze zhotovit podle zubních otisků individuální formu, do které se následně nanese mnohem menší množství bělícího přípravku a zároveň se vyhneme jeho kontaktu s dásněmi, takže lze použít účinnější koncentrace. Ordinační bělení – nejúčinnější bělení. Buď za pomocí již zmíněných individuálně zhotovených forem, nebo přímým nanášením přípravku na zuby. Na dásně je předem nanesen ochranný gel, který je vytvrzen světlem a funguje jako mechanická bariéra, která chrání dásně od kontaktu s bělící substancí.

AIRFLOW - PÍSKOVÁNÍ

Celkem nová metoda, která má ale základ v klasickém pískování. Přístroj AirFlow vytváří proud jemného písku, spíše pudru, jímž se abrazivně odstraňují jemné nečistoty z povrchu zubů, které nelze očistit většími mechanickými nástroji určenými k odstranění zubního kamene.

Zubní ordinace Plzeň - Dr. Justová s.r.o.
n-dr-justova-zubni-oddeleni-01

Zubní ordinace v Plzni
Otýlie Beníškové 4 Plzeň

Telefon:

+420 733 606 119
+420 377 235 322

E-mail: dr.justova@seznam.cz
podrobný kontakt + mapa

Ordinační hodiny:

  • Po: 7:30 – 16:00
  • Út: 7:30 – 15:00
  • St: 7:30 – 16:00
  • Čt: 7:30 – 15:00
  • Pá: 7:30 – 13:00

nebo dle objednání